Drabiny paszowe mają ułatwić obsługę stada, zoptymalizować żywienie i wprowadzić do obory porządek. Wybierając drabinę paszową rozglądamy się zazwyczaj za rozwiązaniami dla sztuk dorosłych.

Istnieją również rozwiązania przewidziane dla najmłodszych zwierząt w stadzie, które karmione są jeszcze mlekiem lub preparatem mlekozastępczym.

Zastosowanie drabin zatrzaskowych dla cieląt umożliwia ich unieruchomienie na określony czas po karmieniu, co zabezpiecza przed wzajemnym obsysaniem. Wyeliminowanie takiego zachowania ogranicza w dużym stopniu ryzyko występowania zapaleń pępka.

Uniemożliwia to również silniejszym cielętom podkradanie pokarmu od tych słabszych. Rywalizacja pomiędzy zwierzętami w stadzie widoczna jest już w cielętniku i zawsze słabsze osobniki skazane są na porażkę, czyli odpędzenie od pokarmu.

Dostępne na rynku drabiny paszowe dla cieląt dostępne są w różnej konfiguracji. Mogą być wyposażone w stelaż, w którym instalowane są wiaderka po pojenia lub połączone ze żłobem, do którego zadawana jest pasza stała.

Zastosowanie drabiny paszowej dla cieląt jest rozwiązaniem uławiającym pracę i zapewniającym lepszą jej organizację.

Podobał się artykuł? Podziel się!