W naszym kraju obory wznoszone są głównie z betonu, ceramiki i stali. Pojawiają się jednak coraz to nowe obiekty z drewna. Firmą, która specjalizuje się w tego typu obiektach jest Wolf System. 

Zdaniem Piotra Wowry, z firmy Wolf System, drewno jest wszechstronnym materiałem budowlanym, posiadającym liczne zalety. Wykorzystywanie tego surowca do wznoszenia obiektów inwentarskich, obniża koszty, jednocześnie skracając czas budowy. 

- Przy określonych warunkach podparcia konstrukcji zastosowanie drewna klejonego wpływa na obniżenie ceny obiektu. Zastosowanie tego surowca oraz systemowych rozwiązań połączeń pozwala na prosty i szybki montaż konstrukcji co znacznie skraca czas trwania budowy. -Mówi Piotr Wowra 

Drewno posiada również lepsze właściwości fizyczne jeśli chodzi o reagowanie na temperaturę otoczenia. 

-Drewno nie reaguje w sposób gwałtowny na zmianę temperatury, nie nagrzewa się i nie wychładza tak szybko jak stal. Mówi ekspert z Wolf System 

Piotr Wowra dodaje również, że drewno klejone cechuje się wysoką estetyką, nadaje miejscu pracy rolnika unikatowego charakteru, przez co poprawia komfort psychiczny.  
 

Podobał się artykuł? Podziel się!