W czwartek 12.10.2017 roku o godzinie 11:00 przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce przy ulicy Jasnej 14/16a w Warszawie ma odbyć się protest przedstawicieli organizacji producentów sektora wołowiny, podczas którego przedstawicielom KE zostanie przekazane stanowisko Rady Sektora Wołowiny.

Protest ma być pokazaniem sprzeciwu wobec ustępstw Komisji Europejskiej w negocjacjach umowy o wolnym handlu UE – Mercosur. Z informacji docierających z Brukseli wynika, że pomimo silnych zastrzeżeń ze strony 11 państw członkowskich Unii, Komisja Europejska gotowa jest na dodatkowe ustępstwa wobec Brazylii i innych państw Mercosur tj. na uwzględnienie w negocjowanej umowie o wolnym handlu sektora wołowiny.

-Mając na względzie konieczność ochrony interesów polskich producentów żywca wołowego jak i całego sektora, nie możemy zaakceptować traktowania tak ważnego sektora jako karty przetargowej dla innych branż. Apelujemy o podjęcie działań mających na celu zamanifestowanie brak naszej zgody na uwzględnienie reprezentowanego przez nas sektora w tej umowie o wolnym handlu, podają organizatorzy protestu.

W skład Rady Sektora wołowiny wchodzi sześć organizacji branżowych, reprezentujących hodowców, producentów i przetwórców: Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, Federacja Związków Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związek Polskie Mięso.

Podobał się artykuł? Podziel się!