PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Elastyczne wygrodzenia

Elastyczne wygrodzenia

Autor: farmer.pl/ Iwona Dyba

Dodano: 30-11-2012 12:50

Tagi:

System zaproponowany przez firmę Cow-Welfare umożliwia krowom łatwiejszy i bardziej wygodny dostęp do stołu paszowego.Produkt nagrodzony Nowością Agromek 2012, to prawdziwa innowacja pod względem dobrostanu zwierząt w intensywnej produkcji.   

Pomysłodawcy chcieli umożliwić krowom jak najbardziej zbliżone pobieranie paszy,  do tego jakie odbywa się na pastwisku. Dlatego zamieniono  metalowe wygrodzenia przy stole paszowym na bardziej miękkie i elastyczne elementy . Tzw. zielone tuby mają średnicę około 5 cm są powleczone wytrzymałą gumą.

Uginają się pod ciężarem nacisku krowy. Mogą się odchylić maksymalnie o około 30o w stronę stołu paszowego.  Zrezygnowano również z górnej, poziomej części wygrodzenia. Celem było umożliwienie bardziej swobodnego dostępu do paszy, a także całkowita eliminacja stresu podczas karmienia.

System został aktualnie wdrożony w trzech duńskich gospodarstwach. Z badań wynika, że taki rodzaj wygrodzeń umożliwia łatwiejszy dostęp do paszy, zwiększa dzienne pobieranie paszy przez krowy, zwierzęta są bardziej spokojne oraz mają mniej otarć i urazów mechanicznych na ciele. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!