PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

EMB: Główny cel – ograniczenie podaży mleka

EMB: Główny cel – ograniczenie podaży mleka Fot. EMB

Producenci mleka z ponad 10 krajów powołali Komitet Wykonawczy EMB, którego głównym celem jest szybkie wdrożenie środków zmniejszających podaż mleka.Producenci mleka zrzeszeni w EMB (European Milk Board) na swoim wiosennym zgromadzeniu członków w Brukseli, mianowali istniejący Komitet Wykonawczy na kolejną kadencję.

Problem niskich cen surowca w całej UE był głównym tematem w dwudniowym spotkaniu, co pokazuje, że rynek mleka nadal pozostaje w stanie braku równowagi w wielu krajach. Obecna nadprodukcja utrzymuje producentów mleka na łasce nabywców.

Oczywiste jest, że kwestia podaży może być traktowana wyłącznie zbiorczo w całej Europie. Rolnicy są gotowi na to przystać. Nie oznacza to jednak przywrócenia dawnych kwot mlecznych, ale ustanowienie programu zarządzania kryzysowego, który pomoże przywrócić równowagę rynkową w tak trudnych czasach.

Uczestnicy zgromadzenia członków jednogłośnie zgodzili się, że konkluzje Rady Rolnictwa z dnia 14 marca, obejmujące kwestię dobrowolnego zmniejszania wolumenu muszą być realizowane szybko. Pozytywna zmiana w pozycji niemieckich decydentów jest w tej sytuacji mile widziana.

W przypadku braku rzeczywistej poprawy sytuacji na rynku w najbliższej przyszłości, europejscy producenci mleka oczekują bardziej kompleksowych działań.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • wiem 2016-04-25 12:38:13
    A kto reprezentuje Polskę czyżby Dorotka Śmigielska...? czy Martin Ziaja...?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!