PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

EuroTier: Trendy w hodowli bydła

EuroTier: Trendy w hodowli bydła Tagi EuroTier to okazja do zapoznania się z nowinkami technicznymi w hodowli bydła, fot.DLG

Jednym z kluczowych obszarów rozwoju, które wyróżniane są na tegorocznych targach EuroTier, to chów bydła i technologia udoju.W Hanowerze trwają właśnie jedne z największych targów hodowlanych w Europie. Jest to platforma wymiany wiedzy i możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą producentów sprzętu i wyposażenia niezbędnego w dzisiejszej hodowli.

Niezwykle innowacyjne rozwiązania pojawiły się między innymi w dziedzinie hodowli cieląt; pozwalają one na skuteczniejsze zachowanie najważniejszych składników mleka oraz poprawę higieny, tym samym promując zdrowie zwierząt i skuteczne zarządzanie oraz dobrostan cieląt i jałówek.

Coraz ważniejsze staje się także całościowe podejście do wykorzystywania danych gromadzonych w trakcie cyklu życia zwierząt, służących do identyfikacji, gromadzenia wiedzy na temat zachowania, monitorowania stanu zdrowia oraz lokalizacji zwierząt przebywających w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu.

Priorytetem jest „wizualizacja” potrzeb cieląt, co znajduje odzwierciedlenie w wielu nowatorskich rozwiązaniach. Zauważyć można też innowacyjne podejście do nowoczesnych technik identyfikacji zwierząt oraz wizualizacji jednorodności przygotowywanych mieszanek paszowych.

W pracochłonnych dziedzinach dotyczących karmienia, zarządzania boksami hodowlanymi oraz „inteligentnych” systemów dystrybucji paszy nowe rozwiązania nie tylko zmniejszają nakład pracy, lecz także ograniczają straty paszy. Należą do nich między innymi zupełnie nowe, automatyczne metody otwierania i zamykania silosów. Niepozostawiające osadów metody czyszczenia i dezynfekcji systemów udoju pozwalają z kolei zoptymalizować wydajność i efektywność działania oraz zużycie energii i dodatków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!