PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

FrieslandCampina: Cena gwarantowana dla mleka surowego kolejny miesiąc bez zmian

FrieslandCampina: Cena gwarantowana dla mleka surowego kolejny miesiąc bez zmian FrieslandCampina utrzymuje ceny mleka w skupch na stałym poziomie; Fot. Fotolia

Autor: Łukasz Głuchowski

Dodano: 27-07-2016 09:00

Tagi:

Na rynku mleka powoli widać stabilizację. Objawem tego jest m.in. fakt, że jedna z największych spółdzielni mleczarskich na świecie utrzymuje już czwarty miesiąc z rzędu stała cenę na mleko w skupach.Holenderska spółdzielnia mleczarska o światowym zasięgu ogłosiła, że nie zmienia gwarantowanej ceny na skupowane mleka. Już czwarty miesiąc z kolei, cena płacona za biały surowiec jest na tym samym poziomie - 25,00 euro za 100 kilogramów.

Decyzja FrieslandCampina pokazuje, że sytuacja na rynku mleka zaczyna się stabilizować. Spółdzielnia oczekuje, że ceny mleka spółek referencyjnych pozostanie stabilny w sierpniu w porównaniu z lipcem.

Ważne jest to, jak będzie kształtować się sytuacja na rynku światowym. Obecnie wzrost produkcji mleka w UE jest dość stabilny, natomiast popyt ze strony Bliskiego Wschodu i Afryki maleje z powodu niskich cen ropy naftowej.

Gwarantowaną cena mleka w skupach, płacona przez FrieslandCampina wynosi od maja 2016 roku 25,00 euro za 100 kilogramów mleka. Cena poszczególnych komponentów mleka to kolejno: białko - 408.10 euro/100 kg, tłuszcz - 204.05 euro/100 kg, oraz laktoza - 40.81 euro/100 kg.

Cena gwarantowana odnosi się do 100 kilogramów mleka o zawartości białka wynoszącej 3,47 proc., o zawartości tłuszczu 4,41 proc. i zawartości laktozy 4,51 proc. i nie zawiera podatku VAT. Podane kwoty dotyczą średniej podaży wynoszącej 600.000 kg mleka rocznie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!