Na przełomie maja i czerwca w 20 szkołach podstawowych z kilku województw Polski zostały zorganizowane przedstawienia teatralne pt. „Bajeczno-mleczne przygody księżniczki Klementyny”. Celem spektakli, realizowanych w ramach projektu „Mamy kota na punkcie mleka” a finansowanych z Funduszu Promocji Mleka było uświadomienie dzieciom, że warto pić mleko.

Przedstawienie miało formę zabawnej, interaktywnej sztuki, w której grało trzech aktorów wcielając się w dwie postaci żywego planu oraz cztery lalki teatralne. Atrakcją dodatkową była piosenka, napisana specjalnie na potrzeby spektaklu, której dzieci uczyły się podczas przedstawienia. „Chcemy, by ta wesoła inscenizacja, poprzez pryzmat bajecznych doświadczeń bohaterów, przekazała dzieciom konkretną wiedzę na temat zalet ze spożywania mleka oraz zachęciła do włączenia tego napoju do swojej codziennej diety” – podkreśla Monika Kamińska, Kierownik Projektu w Polskiej Izbie Mleka.

Przedstawienia zostały zorganizowane w Białymstoku, Warszawie, Iłowie, Sierpcu, Licheniu Starym, Gnieźnie, Kłecku, Łowiczu, Łodzi, Olsztynie, Sztumie, Łomży, Piątnicy, Grajewie, Olecku, Gliniance, Siedlcach, Białej Podlaskiej, Wilczynie i Wysokiem Mazowieckiem.

Choć spektakle już się odbyły, projekt nadal trwa. Organizatorzy programu zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w kolejnym konkursie pt. „Wesołe mleczne smakołyki”, który zacznie się we wrześniu i będzie polegał na ciekawej prezentacji przepisu kulinarnego na ulubiony mleczny smakołyk. Zatem warto wykorzystać wakacyjny czas na szlifowanie kulinarnych talentów – podaje Polska Izba Mleka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!