Rada nadzorcza, która rozpocznie działalność 5 stycznia 2016 r. i zastąpi dotychczas działającą radę doradczą. Rada ma zapewnić niezależne, neutralne i przejrzyste działanie platformy.

W skład rady nadzorczej ma wejść niezależny przewodniczący oraz równa liczba uczestników aukcji i finansowo zaangażowanych członków platformy.

Rada nadzorcza ma spotykać się trzy lub cztery razy w roku i sprawdzać, czy platforma handlowa spełnia wymagania w zakresie właściwego zarządzania. Ponadto będzie mogła w formie głosowania wprowadzać zmiany zasad rynku.

Platforma handlowa GlobalDairy Trade została założona w 2008 r. przez wiodącą nowozelandzką spółdzielnię mleczarską Fonterra. Aukcje, na których dwa razy w miesiącu odbywa się sprzedaż produktów mleczarskich odwiedzane są przez międzynarodowych graczy z branży. Na aukcjach GlobalDairy Trade sprzedawane jest co roku ponad 1 mln ton produktów mleczarskich pochodzących od 650 zarejestrowanych oferentów z około 90 krajów. Indeks GDT stał się ceną referencyjną głównych produktów mleczarskich dla globalnego sektora mleczarskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!