Firma Lely mocno angażuje się w tworzenie oprogramowania T4C (Time for Cows) do zarządzania i stara się wspierać zarządzających gospodarstwem poprzez dział Farm Management Support.. Zgodnie z wizją firmy zarządzający lub właściciel gospodarstwa zawsze powinien mieć dostęp do właściwych informacji dotyczących prowadzonej działalności, krów i systemu, dzięki czemu będzie miał pewność co do słuszności podejmowanych decyzji.

Wysłanie krowy na leczenie za pośrednictwem poleceń głosowych kierowanych do okularów może brzmieć futurystycznie, jednak sytuacja taka w przyszłości jest realna. Aplikacje InHerd w zegarku smartwatch lub okularach Google Glass to nowoczesne spojrzenie na zarządzanie stadem krów mlecznych.

Wprowadzony w zeszłym roku system zarządzania Lely T4C InHerd to duży krok naprzód w zakresie sprawnego zarządzania gospodarstwem. InHerd to wersja systemu zarządzania Lely T4C na urządzenia mobilne. Jest to system zarządzania opracowany z myślą o zautomatyzowanym doju, z którego już teraz korzysta ponad dziesięć tysięcy właścicieli, zootechników lub zarządzających gospodarstwami na całym świecie. Ponad tysiąc z nich z powodzeniem korzysta z praktycznej aplikacji T4C InHerd na smartfony.

Dzięki narzędziom Lely T4C InHerd na smartfony zarządzający gospodarstwem nie muszą już siedzieć przy komputerach, aby uzyskać informacje, wprowadzić dane czy sterować robotem udojowym.

Aplikacja T4C InHerd na smartwatch wkrótce pojawi się w sprzedaży. Dostępność aplikacji InHerd na okulary Google Glass zależy od dostępności urządzeń i tego, czy prace nad rozbudową opcji będą kontynuowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!