PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

H-trap - pułapka na jusznice deszczowe

H-trap - pułapka na jusznice deszczowe Pułapka H-trap fot. equum.fr

W okresie od maja do października "końskie muchy" są bardzo uciązliwe dla zwierząt oraz ludzi. Są to krwiopijne owady, które nie tylko dotkliwie gryzą, ale również zdolne są do przenoszenia groźnych patogenów.Jednym z rozwiązań problemu dokuczliwych jusznic jest zastosowanie pułapki dedykowanej do łapania "końskich much". Dostępna na rynku pułapka H-trap jest ciekawą opcją ze względu na zasadę działania.

Działa ona bowiem bez użycia czynników chemicznych oraz nie zużywa energii elektrycznej. Istota działania opiera się na mylnym rozpoznawaniu przez owady potencjalnej ofiary w dużej czarnej gumowej kuli będącej częścią urządzenia.

W konsekwencji tej pomyłki, muchy końskie lecą w jej kierunku, a następnie siadają na jej powierzchni. Rozpoznając swój błąd próbują ucieczki i wówczas wlatują do wnętrza rozpostartego nad kulą lejka gdzie są uwięzione i kończą żywot.

Jak podaje dystrybutor pułapki, firma Panko, badania wykazały zmniejszenie liczby much końskich o 90 - 95 proc. na obszarach chronionych pułapką H-trap. Maksymalny, efektywny obszar działania urządzeni wynosi do 1 ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!