Jak ważna jest higiena pozyskiwania mleka wie każdy producent mleka, który choć raz zetknął się z klinicznym przypadkiem zapalenia wymion - mastitis. Problem ten, to poważne straty finansowe - w postaci spadku wydajności - i zdrowotne, ponieważ bardzo ciężko pozbyć się patogenów powodujących zapalenia z obory. Tym samym dbałość o higienę poszczególnych sztuk, ale też zapobieganie przenoszeniu się patogenów pomiędzy krowami, jest kluczem do sukcesu.
Działanie produktu opiera się na szeregu wzajemnie uzupełniających się substancji. Środek zawiera w swym składzie kwas nadoctowy - środek o silnych właściwościach dezynfekcyjnych i biobójczych, który nie wykazuje żadnego działania hamującego dla korzystnych bakterii mlekowych, czyniąc produkt zupełnie bezpiecznym dla mleka, co stanowi o unikalności tego rozwiązania.
Z kolei zawartość aktywnego tlenu wraz z czynnymi środkami wybielającymi, uzupełnione o musujące działanie samego produktu, przekładają się na dobre właściwości fizyczne oraz mechaniczne, usuwające ze ściereczek zabrudzenia - co zostało potwierdzone testowo w wielu polskich gospodarstwach.
Produkt poddany był rygorystycznym testom i wykazał się działaniem:
- bakteriobójczym zgodnie z normą EN 1656
- grzybobójczym - przeciwko drożdżakom, zgodnie z normą EN 1657
- wirusobójczym - przeciwko wirusowi krowianki, zgodnie z normą EN 14675
- biobójczym wobec spor bakterii kwasu masłowego (psucie się serów w procesach serowarskich), zgodnie z normą EN 13704
Walory Hypra'zur zostały docenione na targach Ferma Bydła 2015 i zaowocowały przyznaniem złotego medalu temu produktowi.
