PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Indie największym producentem mleka do 2026 roku

Indie największym producentem mleka do 2026 roku Wraz z zapotrzebowaniem w Indiach rośnie produkcja mleka,fot.pixabay

Autor: Łukasz Chmielewski

Dodano: 13-07-2017 08:30

Tagi:

Produkcja mleka na świecie w najbliższych latach ma wzrosnąć, szczególnie w Indiach, gdzie skok w produkcji może nastąpić aż o 49 proc. do 2026 roku.Według prognoz tempo wzrostu produkcji mleka w nadchodzącej dekadzie będzie wyższe niż to obserwowane w ciągu ostatnich dziesięciu lat, co wynika m.in. ze wzrostu popytu na jednego mieszkańca w krajach rozwijających się, w szczególności w Indiach.

Według raportu OECD-FAO, populacja świata wzrośnie z 7,3 mld do 8,2 mld w ciągu dziewięciu lat, a Indie stanowią 56 proc. tego wzrostu, wyprzedzając Chiny jako najbardziej zaludniony kraj.

W ciągu następnej dekady spodziewany jest wzrost globalnej konsumpcji przetworzonych produktów mleczarskich o 1,7 proc. rocznie. W czasie prognozowanego okresu oczekuje się, że produkcja przetworzonych produktów mleczarskich wzrośnie o 1,4 proc. rocznie w przypadku sera i 2,3 proc. dla odtłuszczonego mleka w proszku (SMP).Chociaż produkcja SMP i sera będzie miała miejsce w krajach rozwiniętych, Indie pozostaną największym producentem masła, przy czym nie będzie to największy gracz na rynku eksportowym.

Według analityków handel świeżymi produktami mleczarskimi pozostanie ograniczony, a tym samym wzrost konsumpcji będzie miał umiarkowany wpływ na światowe rynki mleczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!