System jest odpowiedzią na potrzeby polskich rolników, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań dla zwiększenia efektywności swojej pracy. Przejrzyste menu oraz intuicyjna nawigacja sprawiają, że RolnikON jest pierwszym tego typu programem, z którego może korzystać każdy, kto posiada minimalne umiejętności obsługi komputera.

Bardzo ciekawym i przydatnym modułem systemu RolnikON jest elektroniczna Księga Rejestracji Bydła. Jest ona zaprojektowana w taki sposób, aby jak najwięcej rzeczy działo się automatycznie. Podczas dodawania sztuki bydła na podstawie wprowadzonych danych wypełniany jest odpowiedni druk do ARiMR, najczęściej będzie to "zgłoszenie bydła do rejestru", bądź "zgłoszenie przemieszczenia". Jednocześnie generowany jest odpowiedni wpis w Księdze Rejestracji Bydła. W ten sposób druki i księga wypełniają się samodzielnie, wystarczy na bieżąco aktualizować stan stada w systemie. Jest to funkcja, która oszczędza bardzo dużo czasu rolnikom i pomaga w wypełnianiu formalności wymaganych przez Państwo.

Wielu rolników bezpośrednio dotyczą zasady Integrowanej Ochrony Roślin, a w tym między innymi obowiązek prowadzenia i przechowywania rejestru użycia środków ochrony roślin. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że niedopełnienie tego wymogu może skutkować nałożeniem wysokich kar finansowych. Również w tym przypadku pomocny może się okazać RolnikON, w którym znaleźć można cały moduł IOR zawierający między innymi narzędzie do prowadzenia rejestru ŚOR, wyszukiwarkę dopuszczonych środków ochrony roślin oraz system powiadamiania smsem o zagrożeniu agrofagami na polach użytkownika.

Ponadto program umożliwia: sprawne wystawianie faktur, wyznaczanie dawek żywieniowych dla zwierząt hodowlanych, zarządzanie uprawą oraz kontrolowanie przychodów i wydatków. Wszystkie funkcje pozwalają oszczędzić czas i energię rolnika. Program nie wymaga instalacji na komputerze, a do zapisanych danych i oferowanych narzędzi mamy dostęp z każdego urządzenia podłączonego do Internetu.

Projekt ciągle się rozwija - w tej chwili zespół pracuje nad aplikacją mobilną oraz modułem planowania prac polowych. Na bieżąco wprowadzane są usprawnienia sugerowane przez użytkowników. Twórcy są otwarci na wszelkie sugestie i chętnie dostosowują system do zgłaszanych potrzeb, także realnie każdy z nas może mieć wpływ na obecne i nowe funkcje RolnikONa.

Więcej informacji na stronie www.rolnikon.pl. Można również skontaktować się bezpośrednio z twórcami pisząc na adres kontakt@rolnikon.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!