Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to największe w kraju wydarzenie hodowlane, na którym odbywa się ocena zwierząt. Podczas imprezy przyznane zostaną czempionaty i wiceczempionaty w różnych kategoriach.

KWZH jest również miejscem prezentacji nowości, maszyn i urządzeń niezbędnych do hodowli. Zwiedzający będą mogli również zapoznać się z nowościami z zakresu wyposażenia budynków inwentarskich.

Na wystawie każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż lista zwierząt obejmuje takie gatunki jak: bydło mleczne, bydło mięsne, trzoda chlewna, rasy rodzime, drób, zwierzęta futerkowe, ryby słodkowodne, konie, kozy, pszczoły, owce i inne.

Podczas XXVIII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych polscy hodowcy zaprezentują 160 sztuk bydła mlecznego, w tym 100 krów i 60 jałowic. Nie zabraknie również bydła mięsnego, którego łącznie zaprezentowanych zostanie 49 sztuk, wśród których znajdą się 4 krowy z cielętami, 10 jałowic w wieku do 18 miesięcy i 12 powyżej 18 miesięcy. Wystawcy zaprezentują również 17 sztuk buhajów w wieku do 24 miesięcy i 6 powyżej 24 miesięcy.

Z kolei Polski Związek Owczarski, przygotuję ekspozycję składającą się z około 120 sztuk zwierząt, wśród, których zostaną zaprezentowane najpiękniejsze okazy tryków, maciorek, koziołków. Na Wystawie pojawią się również bardzo lubiane przez publiczność kuce szetlandzkie.

Organizatorami XXVIII edycji Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Związki Hodowców Zwierząt. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podobał się artykuł? Podziel się!