Produkt przeznaczony jest dla hodowców bydła. System nadzoru nad porodami iVET składa się z systemu nadajników i odbiorników. Jest elastyczny, łatwy do umycia i zdezynfekowania. System czujników w kształcie litery T może być umieszczony w pochwie krowy nawet tylko przez jedną osobę.

Kiedy rozpoczyna się poród pęcherz płodowy i znajdujące się w nim cielę wypycha czujnik na zewnątrz. Ta zmiana położenia rejestrowana jest przez czujniki światła i temperatury, w wyniku czego pocztą głosową oraz przez SMS wysłana zostaje wiadomość na jeden lub dwa zaprogramowane uprzednio numery telefonów komórkowych.

iVET nadzoruje dodatkowo temperaturę ciała krowy umożliwiając w ten sposób wczesne wykrywanie zmian chorobowych. Ten innowacyjny system nadzoru nad porodami jest dużą pomocą w zarządzaniu, pozwalającą na wczesne i planowe rozpoznanie pierwszych objawów zbliżającego się porodu. Od momentu alarmu pozostaje jeszcze wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie kontroli wzrokowej lub waginalnej, a w przypadku nieprawidłowego położenia lub pozycji cielęcia na samodzielne udzielenie pomocy lub też wezwanie weterynarza.

Nowe usprawnienie nadzoru nad porodami pomoże zredukować ilość martwych porodów a także nierozpoznanych ciężkich porodów i spowodowanych przez nie chorób.

iVET został nagrodzony srebrnym medalem nowość na EuroTier 2012 w Hanowerze. Podobał się artykuł? Podziel się!