Dotychczasowi członkowie RSM Rolmlecz staną się członkami SM Mlekpol. Połączenie nastąpi 30 września br.

Rolmecz dziennie przerabia 380 tys. litrów mleka w trzech zakładach: w Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. W 2007 roku spółdzielnia skupiła 129 mln litrów mleka od 2300 producentów surowca.

Połączenie daje korzyści obu spółdzielniom. MLEKPOL logistycznie będzie bliżej klientów w dużych aglomeracjach miejskich. Natomiast Rolmlecz zyska pod względem rozwoju technicznego i technologicznego, rolnicy stając się członkami największej polskiej spółdzielni mleczarskiej zyskają przede wszystkim znacznie wyższe ceny za produkowane mleko oraz możliwość rozwoju swojego zakładu i gospodarstw.

Dzięki połączeniu z Rolmleczem, Mlekpol rozrósł się o kolejne trzy zakłady i od 30 września prowadzić będzie produkcję w macierzystym Grajewie oraz zakładach w Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Augustowie, Zambrowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.

Przejęcie Rolmleczu to druga fuzja, jaką w tym roku przeprowadził Mlekpol. Przypomnijmy, ze 30 kwietnia przyłączył na zasadzie prawa spółdzielczego sokólski Somlek.


MLEKPOL jest producentem  marek Łaciate i Milko. Najnowsza marką spółdzielni jest Mazurski Smak.Dzienny przerób mleka to 3,2 mln litrów. W 2007 roku grajewska spółdzielnia skupiłam 913 kmln, litrów mleka. Przychody Mlekpolu ze sprzedaży za 2007 rok wyniosły prawie 1,8 mln. zł.

Źródło: First Communications

Podobał się artykuł? Podziel się!