Królowa Mleka pełni rolę ambasadora branży mleczarskiej, który reprezentuje tę tradycyjną gałąź polskiego przemysłu spożywczego, podkreślając jednocześnie wagę mleka jako czynnika zdrowotnego w diecie, który jest szczególnie ważny dla młodego pokolenia.

W przyszłym roku Królową Mleka zostanie Agnieszka Zaborska, pochodząca z miejscowości Słotwiny k. Poniatowej w województwie lubelskim, 27-letnia doktorantka Wydziału Towaroznawstwa i Przetwórstwa Surowców Zwierzęcych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Księżniczkami Mleka roku 2016 zostały wybrane: Joanna Pyś i Anna Szkaradzińska. Joanna Pyś to urodzona w Zamościu (woj. lubelskie) studentka Technologii Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Anna Szkaradzińska ma 24 lata, pochodzi z Łomży (woj. podlaskie), obecnie jest studentką Technologii Żywności w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Projekt Królowa Mleka został ustanowiony wiosną 2013 roku, wspierany przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny (KZSM ZR) oraz Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych (FBZPR).

Podobał się artykuł? Podziel się!