Współpraca obejmuje nabycie przez LIC Lely Sensortec. Lely Sensortec to dział badań i rozwoju Grupy Lely z siedzibą w Hamilton zajmujący się projektowaniem systemów czujników dla gospodarstw do monitorowania stanu i zdrowia zwierząt oraz poziomu produkcji.

W ramach umowy Grupa Lely i LIC będą także wspólnie pracować nad badaniami w zakresie nowej technologii czujników oraz wspierać poszerzanie globalnej dystrybucji czujników przepływu LIC opracowanych przez firmę zależną Dairy Automation Limited (DAL – wkrótce LIC Automation).

Dyrektor LIC Wayne McNee mówi, że współpraca jest korzystna dla strategii, którą stosuje prowadzona przez hodowców spółdzielnia i która polega na zapewnianiu właścicielom gospodarstw dostępu do informacji ułatwiających podejmowanie właściwych decyzji.

- Zintegrowane i niezawodne rozwiązania technologiczne z zakresu automatyzacji i dostarczania informacji mogą zrewolucjonizować rolnictwo na całym świecie. Technologia produkcji czujników stanowi tutaj najważniejszy element. Duża ilość danych, jaką mogą dostarczać systemy podczas doju może znacząco przyczynić się do wzrostu produktywności i dochodów gospodarstw” – dodaje McNee.

Alexander van der Lely, dyrektor firmy Lely, mówi, że współpraca pomaga wzmocnić pozycję firmy Lely w Nowej Zelandii. Posiadanie stabilnego partnera pozwala firmie LIC skupić się na rozwoju technologii czujników wykorzystywanych w zarządzaniu stadem.

Oprócz współpracy z Lely firma LIC zawarła umowę z SCR Diary, dostawcą rozwiązań do monitorowania krów, na dystrybucję czujników LIC w krajach, w których firma nie jest jeszcze obecna oraz w Izraelu, na Białorusi, w Rosji i Turcji. Przejęcie Lely Sensortec nastąpi 1. czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!