Na konferencję pod tytułem „Moja wiedza - mój sukces" jak co roku zostali zaproszeni naukowcy, którzy poprowadzili wykłady dotyczące problematyki hodowli bydła, jak również przygotowania najwyższej jakości pasz dla krów mlecznych, w tym głównie kiszonki z kukurydzy.
Podlascy rolnicy tłumnie przybyli na konferencję z całego województwa podlaskiego, od powiatów sejneńskiego, suwalskiego aż po powiat siemiatycki. Obecnych było ponad 250 rolników.

- Ta frekwencja nas wręcz przerosła - opowiada Andrzej Remisiewicz.

- To nieprawda że rolnicy niechętnie przybywają na konferencje! Sam aktywnie uczestniczę w wielu organizowanych przez firmy, z którymi współpracuję i chcę się dzielić problematyką rolnictwa z podlaskimi rolnikami. Rolnicy chcą się szkolić, bo na kryzys jest jedna alternatywa - albo bankructwo, albo wiedza - jak postawimy na wiedzę to przetrwamy. Podlaskie rolnictwo to już nie jest ten sam poziom sprzed lat, to już jest poziom europejski - dodaje Remisiewicz.

Firma Trans Rol jest od 20 lat na rynku. W 2011 firma otrzymała certyfikat wiarygodności oraz zdobyła tytuł mistrza Podlaskiej Agroligi 2011, a także tytuł mistrza kajowego Agroligi 2011. W 2012 roku firma zdobyła również nagrodę „Złoty kłos" przedsiębiorczości. W planach są już kolejne konferencje.

Podobał się artykuł? Podziel się!