PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ministrowie rolnictwa krajów UE nalegają na KE o pomoc dla rolników

Ministrowie rolnictwa krajów UE nalegają na KE o pomoc dla rolników Jednym z postulatów ministrów rolnictwa jest podwyższenie kwoty de minimis z 15 tys. euro do 30 tys. euro. Fot. Fotolia

Ministrowie rolnictwa krajów UE złożyli na ręce komisarza Phila Hogana listę konkluzji, w których Komisja Europejska jest wzywana do podjęcia działań w celu poprawy trudnej sytuacji m.in. na rynku mleka.Jak podaje strona internetowa Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, 14 marca br. ministrowie rolnictwa UE zwrócili się do Komisji Europejskiej, żeby podjęła ona szybkie działania w celu złagodzenia trudnej sytuacji na rynku mleka. Konkluzje z posiedzenia, które odbyło się w Brukseli, otrzymał Phil Hogan, unijny komisarz ds. rolnictwa.

W dokumencie ministrowie rolnictwa nalegają na KE, aby kontynuowała inicjatywę dyplomatyczną w celu ustalenia nowych rynków państw trzecich dla eksportu produktów rolnych z UE, a także zintensyfikowała starania w zakresie uregulowania wymiany handlowej między UE a Rosją, w ścisłej współpracy z Prezydencją Rady, zwłaszcza w celu ułatwienia wznowienia wymiany handlowej produktami objętymi zakazem SPS.

Ministrowie rolnictwa nalegają także, aby KE zapewniła, że interesy producentów europejskich są odpowiednio chronione podczas nadchodzących negocjacji dotyczących umów o wolnym handlu, włączając w to TTIP i Mercosur, zwłaszcza w przypadku wrażliwych sektorów UE.

Twórcy dokumentu wzywają Komisję, aby rozważyła możliwość przyznania przez Państwa Członkowskie tymczasowego wsparcia w wysokości 15 tys. euro na rolnika rocznie oraz dokonała przeglądu pułapu de minimis, z myślą o podwyższeniu go z 15 tys euro do 30 tys. euro.

W ciągu miesiąca, Komisja Europejska ma przedstawić rozwiązania dla trudnej sytuacji rynkowej i przedstawić te działania, które będą realizowane – podaje Federacja.

Federacja udostępnia na swojej stronie internetowej tłumaczenie robocze tekstu dokumentu stworzonego przez ministrów rolnictwa krajów UE.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Aleksander Grosicki 2016-03-26 02:29:27
    pomoc to w EDUKACJI ciemny zmarnuje czas i środki ... poniesie do księdza, na cmentarz/ zamiast suszarni, książki/
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!