Impreza rozpoczęła się od prezentacji potomstwa czterech buhajów: Magna P, Globus, Pinolo oraz Paston. W tej kategorii tytuł mistrzowski zdobyła Manila - córka buhaja Magna P oraz Pia po buhaju Pinolo. Następnie na ringu pojawiły się krowy w czterech kategoriach. Pierwszą stanowiły krowy po pierwszym wycieleniu, a dalej odpowiednio po drugim i trzecim. Czwartą kategorię stanowiły krowy po więcej niż trzech wycieleniach.

W pierwszej kategorii zwyciężyły ex aequo: BcH Carmilla (po Santo, od BcH Clara), BcH Liska (po Atwood, od BcH Liberi) i BcH Nora (po Niagra, od BcH Nicole).

W drugiej kategorii tytuł mistrzowski zdobyła Ereola (po Man - O - Man, od Eroy). Trzecia kategoria należała do krowy BcH Brandy (po Raptor, od BcH Barbar). Ostatnią kategorię zwyciężyła BcH Biggi (po Derry, od BcH Barone).

Wystawa została zorganizowana pod patronatem związku „Rinder Allianz", który zrzesza związek hodowców z Meklemburgii oraz Saksonii.

Na imprezie można było spotkać również gości z Polski, co napawa optymizmem  świadczy o rosnącej świadomości oraz rozwoju polskich hodowców.

Podobał się artykuł? Podziel się!