Drinki regeneracyjne dla sportowców oparte na mleku okazały się o 13-17 proc. bardziej skuteczne niż inne dostępne na rynku preparaty.

Pomysł wyszedł od weterynarzy - Richarda Doaka i Kurta Williamsa – których dzieci czynnie uprawiają sporty. Doszli oni do wniosku, że coraz częściej pojawiające się u dzieci kontuzje wynikają ze źle zbilansowanej diety. Po przeprowadzeniu wstępnych analiz zainteresowali się wysokiej jakości mlekiem Fifth Quarter Fresh dla sportowców pochodzącym od krów rasy Jersey i Guernsey, które zawiera duże ilości białka, elektrolitów, wapnia i witaminy D, czyli tego, czego potrzebuje organizm podczas wysiłku.

Pomysł przerodził się w badania, które przeprowadzono na Uniwersytecie w Maryland. Wyniki testów przerosły oczekiwania. Okazało się, że badane mleko w znaczący sposób przyczynia się do szybszej regeneracji i wzrostu wytrzymałości mięśni.

Badany produkt zawierał o 40 proc. więcej białka, wapnia i elektrolitów niż dostępne w sklepach mleko, pochodzące najczęściej od krów rasy holsztyńsko-fryzyjskiej.

Doak i Williams oraz ich współpracownicy zabiegają o wsprawadzenie mleka Fifth Quarter Fresh do sklepów oraz szkół.

Podobał się artykuł? Podziel się!