Jak informuje Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, wśród których wzrasta zainteresowanie produktami naturalnymi, bez konserwantów, sztucznych barwników itp., zdecydowano o wprowadzeniu do oferty handlowej produktów wolnych od GMO.

Nowe produkty, które trafią na półki sklepowe będą zawierały dodatkową informację: „Produkty wytwarzane są z mleka pochodzącego od krów karmionych paszami bez GMO”.

Jak czytamy w komunikacie spółdzielni, dostawcy będą zobowiązani do przestrzegania następujących wymagań:

1. W celu zapewnienia dostępności mleka pochodzącego od krów żywionych paszami bez GMO, OSM w Łowiczu opracowała listę wymagań dla gospodarstw produkujących mleko. Ponadto każdemu dostawcy jest udzielane wsparcie poprzez służby surowcowe, lekarzy weterynarii zatrudnionych w Spółdzielni, a także poprzez służby firm paszowych, które spełniają wymagania i posiadają Certyfikat zakładu wolnego od GMO lub Certyfikat GMP +.

2. Pasze dla wszystkich zwierząt w gospodarstwie nie mogą zawierać składników GMO. W tym celu prowadzona jest dokumentacja – rejestr pasz stosowanych w gospodarstwie (dokumenty zakupu pasz – faktury będą kontrolowane przez służby nadzorujące).

3. Gospodarstwa będą monitorowane przez służby Spółdzielni - losowo będą pobierane próbki pasz do badań na obecność GMO.

Podobał się artykuł? Podziel się!