Mlekovita została doceniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w XIII edycji Nagrody Gospodarczej w kategorii „Trwały Sukces” za konsekwentną pracę wkładaną w trwały wzrost oraz zrównoważony rozwój firmy, całej branży mleczarskiej i polskiej gospodarki.

To wyróżnienie jest znakomitym potwierdzeniem właściwej strategii i efektywności zarządzania, dzięki którym skutecznie umacnia się pozycja Mlekovity oraz systematycznie wzrasta siła i renoma marki, obecnie najcenniejszej w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki.

Wyróżnienie przyznawane jest przedsiębiorstwom, instytutom naukowo-badawczym i wynalazcom w Polsce, którzy wnoszą znaczący wkład w innowacyjność i rozwój gospodarki, odnoszą sukcesy na rynku globalnym, budują pozytywny wizerunek polskiej ekonomii w kraju i za granicą.

Nagroda w kategorii „Trwały Sukces” przyznawana jest zaledwie od roku – została ustanowiona z inicjatywy Prezydenta RP na 25-lecie Święta Wolności – i przewidziano ją dla przedsiębiorstw, które od dziesięcioleci sukcesywnie rozwijają się, będąc najlepszymi przykładami wolnorynkowej aktywności i sukcesu polskiej gospodarki.

Najważniejszym kryterium jest ścieżka rozwoju podmiotu gospodarczego przez cały okres działania na rynku polskim i zagranicznym. Kandydaci do Nagrody Prezydenta RP w tej kategorii powinni spełniać następujące warunki: funkcjonować na polskim rynku od co najmniej 20 lat; osiągać ekonomiczne sukcesy, ze szczególnym uwzględnieniem zdobytych nagród, certyfikatów; wpływać na środowisko lokalne, krajowe i międzynarodowe w okresie co najmniej ostatnich 20 lat i być przykładem dla innych firm, także jako wizytówka regionu i kraju; wykorzystywać innowacyjne rozwiązania w skali całego kraju.

Do XIII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP zgłoszono łącznie 106 najlepszych firm i instytutów naukowo-badawczych, wytypowanych przez urzędy marszałkowskie oraz instytucje biznesowe, fundacje, stowarzyszenia i redakcje czasopism branżowych.

Spośród tych wniosków Kapituła Nagrody złożona z wybitnych polskich przedsiębiorców, ekonomistów, naukowców i przedstawicieli mediów wybrała 16. nominowanych, spośród których 5 finalnych laureatów w 5 kategoriach wskazał Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!