Paweł  Szakiewicz gospodarstwo rolne przejął od ojca w 2005 roku. Zaczynał od ok. 70 ha (z dzierżawą) ziemi i 25 krów mlecznych. W drugiej połowie wspomnianego roku otrzymał premię dla młodego rolnika w wysokości 50 tys. zł. W następnym roku, dzięki kredytowi preferencyjnemu z dopłatą ARiMR zakupił sprzęt, m.in. ciągnik, prasę i owijarkę.

W 2009 roku otrzymał dotację z PROW na rozbudowę i modernizację obory. Obecnie obora może pomieścić 54 szt. krów dojnych. Szakiewicz jeszcze nie uzyskał pełnej obsady. W tej chwili posiada 35 krów dojnych, ale parę dni temu dokupił pięć jałówek wysokocielnych. Jak mówi  wciągu dwóch lat będzie pełna obsada obory.  Od ok. roku krowy są pod oceną, wydajność to ok. 7,5 tys, kg mleka. Przez ostatnie siedem lat powiększył również obszar gospodarstwa do 120 ha ( ok. 60 ha własne i ok. 60 ha w dzierżawie), w tym 20 ha stanowią łąki i 20 ha pastwiska. Od wiosny do jesieni, krowy są pastwi skowane, coraz rzadszy widok w Polsce (do obejrzenia w Galerii poniżej). Na gruntach ornych towarowo uprawia rzepak i pszenicę. Na pasze dla zwierząt – kukurydzę (10 ha), jęczmień, owies i pszenżyto.

W 2010 roku złożył wniosek o dofinansowanie z PROW w ramach różnicowania w kierunku działalności nierolniczej na zakup koparko – ładowarki. Pan Paweł ciągle poszukuje nowych rozwiązań aby zdywersyfikować ryzyko prowadzonej działalności. Jeszcze w tym samym roku 2010 we wrześniu zainteresował się mlekomatami. Decyzja nie była łatwa, szczególnie, że tego typu urządzenia dopiero co wchodziły szerzej na polski rynek. Po prawie roku poszukiwań najlepszej oferty i rozmów z firmami ostatecznie zdecydował się na TOKO. Jak mówi dzisiaj, nie żałuje wyboru.

Pierwsze dwa mlekomaty zainstalował we wrześniu 2011 roku w Braniewie i Elblągu. Szybko się zorientował, że podjął słuszną decyzję i już w grudniu tego samego roku kolejne dwa mlekomaty pracowały w Elblągu. Nawiasem mówiąc, ograniczyło to znacznie koszty jednostkowe dowozu mleka. O ile do Braniewa jest tylko 5 km, to do Elbląga aż 40 km w jedną stronę. Przy obecnych cenach paliwa to duża różnica.