Wprowadzone w cennikach korekty dotyczyły w większości przypadków stawek wypłacanych za byki. Ceny jałówki i krowy wybroniły się nieco lepiej.

Według kierowników skupów obserwuje się obecnie obniżoną podaż bydła na rynku, a mimo tego, ku zaskoczeniu rolników, cenniki zostały skorygowane.

Aktualnie buhaje w klasie R wyceniane są maksymalnie na 13,10 zł/kg. Za klasę O zakłady zaś płacą do 12,80 zł/kg. Za buhaje mięsne skupowane w wadze żywej podmioty oferują maksymalnie 7,60 zł/kg, cena za sztuki czarno-białe wynosi do 6,80 zł/kg.

W przypadku jałówek zmiany są niewielkie, za klasę R zakłady płacą ok. 20 gr mniej niż przed tygodniem, co daje ceny na poziomie 13,00 zł/kg. Za klasę O można otrzymać podobnie jak tydzień temu do 12 zł/kg. Jałówki mięsne skupowane w wadze żywej wyceniane są maksymalnie na 6,80 zł/kg oraz ok. 6,2 zł/kg za rasy mleczne.

W kategorii krów również wystąpiły nieznaczne korekty. W wyniku drobnych zmian stawki za krowy spadły o ok. 10 gr. w wycenie poubojowej, dając obecnie maksymalnie 11,30 zł/kg. W przypadku sztuk skupowanych na wagę żywą występują spore rozbieżności cenowe, które mieszczą się w przedziale 4,50 – 5,40 zł/kg (ceny netto).

Podobał się artykuł? Podziel się!