Początek listopada nie przyniósł dużych zmian w cennikach, widoczne są jedynie niewielkie wahania. Niektóre punkty skupowe decydują się na nieznaczne podwyżki, aby zachęcić sprzedających, gdyż w wielu przypadkach panuje deficyt jeśli chodzi o podaż bydła.

Obecnie maksymalne ceny buhajów za klasę R to 12,80 zł/kg, z kolei za O-klasę zakłady płacą do 12,40 zł. Byki skupowane w rozliczeniu na wagę żywą kosztują maksymalnie 7,20 zł/kg.

Największe zmiany dotyczą jałówek. Za sztuki zaklasyfikowane do klasy R, rolnicy mogą obecnie otrzymać 12,50 zł/kg. Natomiast jałówki, które znajdą się w O-klasie wyceniane są maksymalnie na 11,9 zł/kg.. Najlepsze oferty za jałówki skupowane w wadze żywej osiągają poziom 6,50 zł/kg.

Aktualne stawki za krowy w rozliczeniu poubojowym w najwyższej wadze osiągają cenę 11 zł/kg w klasie R, O-klasa jest wyceniana maksymalnie na 10,5 zł. Najwyższe stawki oferowane za krowy skupowane w wadze żywej wynoszą 5 zł/kg.

Na zachodzie Europy pojawiają się pogłoski na temat obniżek cen spowodowanych publikacją raportu WHO, dotyczącego szkodliwego działania mięsa czerwonego, który oburzył całe środowisko branżowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!