PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nowa linia bloków mineralnych

Nowa linia bloków mineralnych Duży wybór bloków mineralnych pozwala do prezyjne dopasowanie suplemetacji do zapotrzebowania określonej grupy zwierząt, fot.Timac Agro Polska

Firma Timac Agro Polska uruchomiła nowy dział – Animal Nutrition, w ramach którego na Targach Ferma zaprezentowano linię bloków mineralnych dla zwierząt.Szeroka gama produktów z linii Calseabloc pozwala na dopasowanie odpowiedniego produktu dla danej grupy zwierząt, o określonych potrzebach mineralnych. Seria bloków jest dedykowana w szczególności dla bydła, ale znajdą się tu również bloki do stosowania w diecie małych przeżuwaczy, świń i koni.

Bazą dla wprowadzonej linii bloków mineralnych są unikalne ekstrakty z alg morskich (Biotech i Calseagrit), które po wzbogaceniu o dodatek sodu, stanowią podstawę każdego produktu z tej serii.

Oparty na podaży sodu mechanizm samoregulacji sprawia, że zwierzęta pobierają minerały z bloków w odpowiednim do aktualnego zapotrzebowania czasie i dawce, co uniemożliwia przedawkowanie tych składników.

Dodatek melasy i duży stopień zgniotu stanowią o trwałości bloków mineralnych, które często w oborach znajdują się w niesprzyjających do przechowywania warunkach. Ważnym atutem bloków jest również stymulacja ślinienia, apetytu i trawienia.

Linia bloków Calseabloc została nagrodzona Złotym Medalem na Targach Ferma w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!