Mieszanka BG-7 Milkway Water jest przeznaczona na użytki położone na terenach podmokłych i okresowo zalewowych. W trudnych warunkach – na glebach wilgotnych, wysoką wydajność tej mieszance nadaje duży udział miękkolistnej kostrzewy trzcinowej. Jest to roślina bardzo wytrzymała, posiadająca mocny i głęboki system korzeniowy.

Mieszanka jest przeznaczona do użytkowania kośnego i w niewielkim stopniu również pastwiskowego. W skład mieszanki wchodzą: życica trwała 4N (25 proc.), kostrzewa łąkowa (15 proc), kostrzewa trzcinowa (40 proc.) oraz tymotka łąkowa (20 proc.). Producent zaleca stosowanie normy wysiewu 40-45 kg/ha w okresie marzec sierpień.

Mieszanka BG-12 Alfa Start jest to połączenie lucerny siewnej z życicą wielokwiatową 4N – spełniającą w tym przypadku funkcję rośliny ochronnej, a także zapewnia lepsze wykorzystanie stanowiska w roku siewu i łatwiejsze zakiszanie lucerny. Dodatkowym atutem tego połączenia jest ograniczenie presji chwastów w pierwszym roku użytkowania – w drugim roku na stanowisku pozostaje tylko lucerna. W składzie tej mieszanki dominuje lucerna siewna (85 proc.), a stanowiąca roślinę osłonową życica wielokwiatowa (15 proc.). Norma wysiewu to 30 kg/ha.

Łącznie podczas tegorocznych Targów Ferma w Łodzi nagrodzonych Znakiem Nowość zostało 9 produktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!