Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, według producenta, zapewnia należytą termoizolację budynku inwentarskiego. Kurtyny dostępne są w wielu kolorach i w każdym przypadku przepuszczają światło słoneczne, nawet gdy kurtyna ma ciemny kolor.

Jak działa system?

Kurtyny Opti-Cow® Air charakteryzują się unikalnym system składania w tzw. harmonijkę. W kurtyny wbudowane są poprzeczne rurki, które zapewniają stabilizację systemu oraz wymuszają poprawne składanie się kurtyn. Stabilizacja ta jest szczególnie ważna w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Kurtyny dodatkowo stabilizowane są od wewnątrz i zewnątrz ocynkowanymi rurami oraz rurami PCV. Ma to zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i trwałość systemu przez bardzo długi okres użytkowania.

Kurtyny otwierają się i zamykają poprzez rozwijanie/nawijanie linek na bęben umiejscowiony na górnej rurze wykonującej obrót. Jest to jedyny element ruchomy całego systemu kurtyn.

Do zalet systemu zalicza się:
- prostą zasadę pracy kurtyn z minimalną ilością elementów ruchomych wymagających ewentualnych prac serwisowych w przyszłości,
- stabilność systemu kurtyn w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych,
- bezpieczeństwo wszystkich osób pracujących w gospodarstwie (eng. Safety system),
- estetyczność, jakość wykonania.

Sterowanie automatyczne

Sterowanie kurtyn może odbywać się manualnie oraz automatycznie. Aby zapewnić optymalne warunki w budynku inwentarskim, zalecane jest sterowanie automatyczne. Zaprogramowany komputer steruje pracą kurtyn dostosowując się do aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Komputer bierze pod uwagę takie parametry jak: kierunek wiatru, siłę wiatru, opady atmosferyczne itp.

Sterownik Opti-Cow® Control (podłączony do Internetu) umożliwia hodowcy podgląd systemu i kontrolowanie warunków panujących w budynku inwentarskim. Sterownik ten pozwala na automatyczne sterowanie pracą kurtyn wentylacyjnych, oświetlenia, wentylatorów oraz wielu innych funkcji, dostosowanych do indywidualnych potrzeb hodowcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!