W pierwszym kwartale br. zakończył się intensywny, dwuletni okres zmian w obszarze modernizacji procesów produkcyjnych. Zmiany są wynikiem nowej strategii Danone, która zakłada specjalizację wszystkich europejskich fabryk. Dzięki temu obecnie powstaje tutaj 269 rodzajów jogurtów i serków z polskiego mleka, które trafiają do ponad 20 krajów.

Rozszerzenie oferty wymagało instalacji nowych linii produkcyjnych oraz modernizacji części dotychczas istniejących. Zmiany wpłynęły także na 26 procentowy wzrost liczby miejsc pracy w fabryce.

- Jesteśmy dumni, że opracowywane w Bieruniu produkty, oparte na mleku od polskich rolników, podbijają świat. U podstaw naszej strategii leży chęć niesienia zdrowia poprzez żywność tak wielu osobom, jak to możliwe, a ostatnie zmiany w Bieruniu tę strategię urzeczywistniają – powiedział Harry Klompe, Dyrektor Generalny Danone Sp. z o.o.

Europejski zasięg oferty z Bierunia

Dzięki rozszerzeniu oferty produktów mlecznych z Bierunia poszerzyły się również kompetencje pracowników zatrudnionych przy nowych liniach produkcyjnych oraz osób pracujących w dziale badań i rozwoju. Opracowywane przez nich receptury są wprowadzane w produktach trafiających zarówno do sklepów w Polsce, jak również tych eksportowanych do innych krajów Unii Europejskiej lub Stanów Zjednoczonych. Nie zmienił się jednak fakt, że przetworzone w Bieruniu mleko pochodzi od polskich rolników. Obecnie pozyskiwane jest od 146 dostawców, którzy zlokalizowani są również na terenie województwa śląskiego, gdzie znajduje się fabryka Danone. Dzięki temu jogurty i serki z polskiego mleka eksportowane są do ponad 20 krajów.

Unikatowa wiedza

W wyniku modernizacji fabryka w Bieruniu specjalizuje się w jogurtach pitnych o pojemności powyżej 100 g, produktach jedzonych łyżeczką, w tym w produkcji serków Danio. Bieruń stał się po zmianach jedynym miejscem w Europie, gdzie powstają serki i jogurty pakowane w nowoczesne, wygodne saszetki z zamknięciem, które są coraz chętniej wybierane przez konsumentów.

- Fabryka Danone w Bieruniu jest ważnym miejscem na mapie Europy. Z naszej wiedzy i doświadczenia korzystają teraz pracownicy Danone z innych krajów. Jest to możliwe dzięki procesowi zmian, który udało nam się zakończyć z sukcesem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie i otwartość moich współpracowników – podkreślił Adil Hassoune, Dyrektor fabryki Danone w Bieruniu.

Biorąc pod uwagę skalę zmian, proces został przeprowadzony w sposób błyskawiczny. Udało się jednocześnie zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa, kluczowe w sposobie działania wszystkich spółek Danone.

Podobał się artykuł? Podziel się!