CowCam Online™ jest już dostępny w Polsce wraz z systemem monitoringu zwierząt cowCam™. Oferujący produkt firma BENTLEY FARM twierdzi, że jest to najszybsza i najprostsza droga do tego by obserwować swoje zwierzęta przez telefon lub komputer.

CowCam™ jest produktem szwedzkim stworzonym w celu ciągłego monitoringu bydła, głównie
w czasie wycieleń, okresu porodowego, w czasie doju czy w innych przypadkach w których wymagana jest ciągła obserwacja bydła jak na przykład różne stany chorobowe.

System zawiera kamerę do instalacji w oborze, cielętniku czy innym miejscu bytowania zwierząt, dzięki której obraz i dźwięk jest wysyłany do ręcznego monitora hand held w domu. Dzięki systemowi możemy również nasze zwierzęta obejrzeć na odbiorniku TV lub komputerze PC.

Co sprawia, że system cow Cam™ w połączeniu z systemem cowCam online™jest tak innowacyjny? Jak podaje BENTLEY FARM jedną z głównych zalet jest to, że hodowca nie musi już być cały czas przy zwierzętach, np. w czasie okołoporodowym. Ponadto nie musi być nawet w domu przy odbiorniku TV czy komputerze w tym czasie. Jedyną rzeczą, którą potrzebuje to komputer z podłączeniem do Internetu w domu lub biurze, przez co będziemy mogli odbierać obraz z kamery zamontowanej w oborze na naszym telefonie GSM lub podręcznym komputerze w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieli co się dzieje z naszym stadem, a najważniejszych momentach będzie mogli wydać odpowiednie dyspozycje przebywając w zupełnie innym miejscu na świecie. Podobał się artykuł? Podziel się!