PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nowy system zarządzania i żywienia cieląt od Urbana

Nowy system zarządzania i żywienia cieląt od Urbana

Firma Urban GmbH wprowadza na rynek nowoczesny system żywienia cieląt połączony z systemem zarządzania, który obejmuje zwierzęta już od pierwszego dnia życia.Celem systemu jest nie tylko żywienie, ale również kompletowanie pełnej informacji o cielętach, które zbierane są już od pierwszego dnia ich życia. Od samego początku zbierane są wszelkie informacje dotyczące zwierząt, takie jak: wizyty w stacji odpajania, pobieranie pokarmu (prędkość picia, częstotliwość pobierania pokarmu), czy przemieszczanie się cieląt.

Informacje są automatycznie rejestrowane i zapisywane. Dane z systemu są podsumowywane i przechowywane w postaci raportu kontrolnego, który umożliwia łatwy dostęp do informacji o aktualnym stanie cieląt.

Tak opracowany system zapewnia optymalne warunki dobrostanu cieląt. Dzięki pełnej informacji o behawiorze zwierząt, system jest w stanie błyskawicznie wyłapać nieprawidłowości w zachowaniu świadczące o stanie chorobowym. Dzięki temu hodowca jest w stanie szybko podjąć odpowiednie kroki. Dbałość o najmłodszą grupę zwierząt zaprocentuje w ich przyszłym użytkowaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!