PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Nowy zakiszacz do pasz objętościowych

Nowy zakiszacz do pasz objętościowych Preparaty stosowane do zakiszania pasz objętościowych ograniczają straty w procesie przechowywania, fot.Ł.Chmielewski

W ofercie PROCAM Polska pojawił się nowy produkt dedykowany do zakiszania pasz objętościowych: kukurydzy, traw, lucerny itd.Preparat Ensilage zawiera pięć szczepów różnych bakterii, co wyróżnia go pod względem bioróżnorodności na rynku. Wysoka koncentracja mikroorganizmów daje gwarancję skutecznego szczepienia i konserwacji paszy. Na jeden gram zakiszanego surowca przypada 600 tys. jednostek tworzących kolonie bakterii.

Duża bioróżnorodność użytych mikroorganizmów w składzie preparatu sprzyja prawidłowemu ukierunkowaniu procesów fermentacyjnych w zakiszanej masie. Wytwarzany w procesie fermentacji kwas mlekowy, octowy, propionowy oraz etanol i wielu innych bakteryjnych metabolitów szybko obniżają pH zakiszanego surowca.

Działanie środka powoduje również hamowanie rozwoju pleśni i drożdży. Bakterie obecne w preparacie posiadają zdolności do wytwarzania bakteriocyn/antybiotyków hamujących rozwój niepożądanej mikroflory dzięki temu uzyskuje się dużą stabilność kiszonki.

Według producenta efektem stosowania Ensilage jest poprawa smakowitości kiszonki, co wpływa pozytywnie na zwiększone pobranie paszy przez krowę, a w konsekwencji wzrost produkcji mleka.

W wyniku szybkiego obniżenia pH zakiszanej masy dochodzi do przyspieszenia procesów fermentacyjnych, zwiększenia stabilności tlenowej kiszonki oraz zahamowania rozwoju pleśni i drożdży. To wszystko przekłada się na znaczące ograniczenie strat w procesie zakiszania. Dodatkowo mamy dostęp do jednolitej, powtarzalnej paszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

 • Przemek 2016-04-18 16:57:18
  Najlepsze zakiszacze to ciężkie traktory z wałami i 20cm piachu na folii ;)
 • Hodowca 2016-04-18 16:22:41
  Coś mało tych bakterii !!
  6x10^6. Zależy jeszcze ile będą zalecac stosować tego cudu. Bo jak te śmieszne EM co nie jest zakiszaczem a też tak malutko na bakterii i jeden przedstawiciel mówi że litr ba tonę a jak Ci drogo to daj pół litra :p a mi jest drogo i nie dam jakiś cudownych bakterii których może i nawet nie ma..
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!