Komisarz Phil Hogan, dyrektor generalny (DG AGRI) Jerzy Plewa, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, ministrowie rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej, przedstawiciele rządów kilku krajów, ambasad – po raz pierwszy aż tyle tak ważnych osób spotka się w Polsce, by podyskutować o przyszłości europejskiego i światowego sektora mleczarskiego.

Forum będzie okazją, by posłuchać jakie są założenia Wspólnej Polityki Rolnej i co mają o nich do powiedzenia dwaj najważniejsi unijni urzędnicy, decydujący o kształcie sektora rolnego – Phil Hogan, komisarz do spraw rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich oraz dyrektor generalny DG AGRI Jerzy Plewa.

Zaproszeni na konferencję eksperci spróbują też odpowiedzieć na szereg pytań nurtujących branżę, dotyczących m.in. CETA, umów o wolnym handlu z Nową Zelandią oraz czy czeka nas koniec globalizacji na rynku mleka?

Przygotowany został również specjalny panel poświęcony Brexitowi. Eksperci z całej Europy
i przedstawiciele Rządu Królestwa Wielkiej Brytanii będą dyskutować m.in. o reakcjach rynku mleka po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii. Postarają się również wyjaśnić co może czekać te przedsiębiorstwa UE, które dziś sprzedają swoje produkty w Wielkiej Brytanii? Kto zajmie miejsce unijnych przetwórców mleka na rynku Wielkiej Brytanii?

Konferencja w Serocku będzie też doskonałym miejscem dla prezesów spółdzielni mleczarskich i firm, by wymienić się opiniami, doświadczeniami między innymi na temat zdobywania nowych rynków zbytu. Do XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej można się zgłaszać jeszcze tylko do 30 czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!