Żel pozwala na utrzymanie skóry szpary międzyracicowej i racic w dobrym stanie, ściśle przylega do skóry i rogu racicowego, jest łatwy w stosowaniu oraz wzbogacony o Aloe Vera.

Hoof-Fit Żel to pierwszy w ofercie firmy Can Agri, a także na świecie preparat niezawierający antybiotyku, który można z powodzeniem stosować w chorobie Mortellaro (truskawkowa pięta – zapalenie skóry racic). Jest to o tyle ważne, że stosowanie antybiotyków na każdym kroku prowadzi do powstania antybiotykooporności.

Oficjalne badania przeprowadzone przez Holenderskie Centrum Zdrowia Zwierząt w Deventer udowodniły, że Intra Hoof-fit Żel jest skuteczniejszy niż preparaty zawierające antybiotyki. To ważne przy obecnym nacisku, który kładzie się na zmniejszenie ilości zastosowań antybiotyków w hodowli zwierząt.

Minerały zawarte w Intra Hoof-Fit występują w specjalnej formie chelatowej, aby zwiększyć efektywność leczenia oraz utrzymać pożądane wyniki w długim okresie. Stabilność oraz rozpuszczalność minerałów są znacznie większe w przypadku zastosowania formy chelatu niż formy siarczanu.

Wykorzystanie w tej postaci zastosowanych minerałów jest optymalne. Połączenie chelatów z wyciągiem z Aloe Vera i alkoholem gwarantuje szybkie wyeliminowanie schorzeń racic.

Podobał się artykuł? Podziel się!