Usytuowanie oddziału w tym miejscu nie było przypadkowe jest to w końcu centrum produkcji mleka na Podlasiu zwane Małą Holandią- obejmujący kilka okolicznych powiatów na terenie których znajdują się dwie największe w kraju mleczarnie (Grajewo i Mlekovita) oraz jedna nieco mniejsza ale markowa Piątnica, a większość rolników zajmuje się wyłącznie hodowlą bydła mlecznego.


W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele lokalnych władz, przedstawiciele organizacji rolniczych i firm współpracujących oraz rolnicy. Ksiądz kan. Andrzej Popielski proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Baboli w Łomży dokonał poświęcenia obiektu. Po części oficjalnej,  ze sceny gości zabawiał Tadeusz Drozda.


W Centrum, oprócz sprzedaży maszyn i urządzeń będą prowadzone również szkolenia i pokazy pracy maszyn – m.in. robota udojowego.


Prezes Łuczak podkreślał, że A-Lima-Bis to 23 lata doświadczeń w obsłudze rolnictwa w wielu obszarach, m.in. mleczarń i rolników. A-lima-Bis – mówił – to polski kapitał, polska firma, która dzisiaj zatrudnia ponad 100 pracowników. Zajmuje się m.in. produkcją i sprzedażą maszyn rolniczych oraz technologii i urządzeń do hodowli bydła mlecznego. Ich maszyny pracują m.in. Brazylii, Chinach, Rosji, Wielkiej Brytanii. W tym roku firma rozpoczęła wprowadzanie na rynek robotów udojowych Galaxy Astrea. W tej chwili instalowane są 4 roboty dwustanowiskowe na fermie posiadającej 450 krów mlecznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!