Zwięźle poinformował hodowców Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa o zamierzeniach resortu w produkcji mleka. Tym samym Ławniczak przerwał dyskusję dotyczącą kwotowania produkcji mleka.

Na Ziemi Łódzkiej w Bartoszycach w Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyła się IV Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego 12-13 lipca br.

Spotkanie rolników odbywało się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Hodowcy chętnie podpatrują co się w hodowli dzieje. Zwracają baczną uwagę na coraz więcej aspektów pracy hodowlanej, mówił Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Leszek Hądźlik

Zdaniem Hądźlika to dobrze, że hodowcy przekładają jakość nad ilość, ceprzy obecnych wymaganiach rynku Wspólnotowego jest bardzo ważne. Rolnicy chcą mieć zwierzęta nie tylko wysoko produkcyjne, ale również piękne i poprawne pokrojowo.

Takie zwierzęta można było zobaczyć w Bartoszewicach. Rolnicy mogli zgłaszać do wystawy tylko zwierzęta krajowe i dla których prowadzone są księgi hodowlane.


Superczempionem IV Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego została wybrana Neda 25 rasy Polskiej Holsztyńsko-Fryzyjskiej odmiany czarno-białej z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Dębołęce, urodzona 14 grudnia 1999 r., po ojcu o imieniu Storm i matce Nedzie 21. Maksymalna laktacja superczempionki wynosi 13 225.

neda 25

Autor: farmer.pl

Opis: Superczempionem IV Ogolnopolskiej Wystawy Bydla Hodowlanego zostala wybrana Neda 25 rasy Polskiej Holsztynsko-Fryzyjskiej odmiany czarno-bialej z Osrodka Hodowli Zarodowej w Debolece

Zespół sędziowski, któremu przewodniczył sędzia z Węgier, Tamas Sebok „piał z zachwytu” na widok Nedy. Sebok powiedział krótko: takiego zwierzęcia już dawno nie widział.

Farmer.pl gratuluje hodowcom z Dębołęki. Wybór czempionów odbywał się w kilku kategoriach: jałówek w wieku od 10 do 12 miesiąca; jałówek w wieku 13-15 miesięcy, jałowic cielnych PHF i Montbeliarde; krów PHF odmiany HO; krów PHF odmiany RW; krów rasy Polskiej Czerwonej; krów rasy Jersey, krów rasy Simentalskiej.

Farmer.pl od poniedziałku będzie prezentował czempionki w poszczególnych grupach. Zajrzymy jeszcze raz na Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Pokażemy najlepszych hodowców trzody chlewnej, którzy także w Bartoszycach mieli swoje „mistrzostwa”.

Nagrody zwycięzcom wręczali Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa oraz Jan Krzysztof Ardanowski, doradca Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP.

źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!