Rola hodowcy ogranicza się w zasadzie do przekazania podstawowych informacji: na jakie zwierzęta będzie przeznaczone ogrodzenie, czy jest możliwość zasilania elektryzatora z sieci elektrycznej, adres i krótki opis miejsca w którym znajduje się pole do ogrodzenia. Koszty materiałów wraz z montażem szacowane są każdorazowo według konkretnych potrzeb na podstawie przesłanych map terenu, zdjęć, opisów.

Skuteczność ogrodzenia gwarantuje jego zaprojektowanie i wykonanie z największą dokładnością, według ściśle określonych zasad. Ważny jest tutaj dobór elektryzatora o odpowiedniej sile uderzenia, ilość i rodzaj przewodników w zależności od tego, z jakimi zwierzętami mamy do czynienia, odpowiednia jakość i ilość słupków, zastosowanie izolatorów i innych elementów, stanowiących w sumie jedną integralną całość. Trzeba brać pod uwagę wielkość terenu, rodzaj zwierząt, dostępne źródło zasilania, potrzeby rolnika oraz naturalnie kwestie finansowe.

Producent jednocześnie przypomina, że koszty budowanych ogrodzeń elektrycznych mogą być zrefundowane w ramach działania „Modernizacja Gospodarstw Rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!