PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

PFHBiPM otworzyła nowe laboratorium na Podlasiu

PFHBiPM otworzyła nowe laboratorium na Podlasiu PFHBiPM dokonała otwarcia nowego labolatorium w Jeżewie Starym. Fot. Fotolia

Autor: Łukasz Głuchowski

Dodano: 28-05-2016 08:30

Tagi:

Jak podaje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, zakończył się kolejny etap modernizacji obiektu laboratoryjno-biurowego w Jeżewie Starym na Podlasiu. Hodowcy bydła i producenci mleka mogą już badać swoje pasze w nowo otwartym laboratorium.Federacja dokonała uroczystego otwarcia zmodernizowanego obiektu w Jeżewie Starym na Podlasiu. Trwający od lipca ubiegłego roku remont pozwolił na stworzenie nowego laboratorium. Obiekt w Jeżewie Starym jest własnością Federacji od 8 lat.

- W marcu 2008 r. PFHBiPM zakupiła w Jeżewie działkę wraz ze stojącym na niej budynkiem dawnej szkoły. Pierwszy remont trwał ponad rok. W czerwcu 2009 r. obiekt był gotowy do prowadzenia oceny. Przełom lat 2013/2014 to kolejne inwestycje - zakup sąsiednich działek i budowa pomieszczeń garażowych. W lipcu 2015 r. rozpoczęły się prace modernizacyjne budynku, które zaowocowały powstaniem laboratorium paszowego. W kwietniu br. uzyskano pozwolenie na jego użytkowanie. W uroczystym otwarciu laboratorium oprócz zarządu PFHBiPM udział wzięli m.in. wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki oraz wicewojewoda podlaski Jan Zabielski – czytamy na portalu Federacji.

Nowe laboratorium ma szerokie możliwości analityczne, z których już mogą korzystać hodowcy bydła. Dzięki nowemu wyposażeniu rolnicy będą mogli zlecić przebadanie paszy, które pozwoli na ocenę wartości pokarmowej dawek.

- Laboratorium, obok oceny mleka, może teraz analizować pasze nie tylko objętościowe. Właśnie wzbogaciło się w aparaturę do analizy tego, czym hodowcy żywią swoje krowy. Inwestycja w Jeżewie robi wrażenie. Kto pamięta ten obiekt sprzed kilku lat, widzi wyraźnie, ile wysiłku włożono i ile pieniędzy wydano, żeby osiągnąć zamierzone cele. Obiekt laboratoryjno-biurowy należący do hodowców bydła mlecznego zmienił się przez lata nie do poznania – podaje Federacja.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • parody 2016-05-29 18:45:08
  Co ty bredzisz? Ja to się wogóle dziwie ze szanowna PFHBiPM chce za psie pieniądze jeździć.
 • czarek 2016-05-29 11:32:35
  Dlaczego szanowna PFHBiPM nie obniży cen swoich usług?
 • parody 2016-05-28 12:24:28
  Cieszę się niezmiernie :)
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.233.99
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!