PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

PFHBiPM wystawia świadectwa pochodzenia jałówek na potrzeby wsparcia finansowego

PFHBiPM wystawia świadectwa pochodzenia jałówek na potrzeby wsparcia finansowego Wnioski o refundację zakupu jałowic będą przyjmowane do końca lipca br.,fot.Ł.Ch.

Hodowcy mogą wystąpić do Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka o wystawienie świadectwa pochodzenia jałówek, do których zakupu przysługuje wsparcie finansowe.Agencja Rynku Rolnego przyjmuje obecnie wnioski dotyczące refundacji kosztów zakupu jałówek hodowlanych ras mlecznych w ramach nadzwyczajnej pomocy finansowej, pochodzącej ze środków UE.

Jednak, aby uzyskać dofinansowanie, zwierzęta muszą posiadać świadectwo potwierdzające ich pochodzenie czego wymaga art. 26 ustawy o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, urodzonych w stadach objętych oceną wartości użytkowej bydła.

O w/w świadectwo pochodzenia jałówki hodowcy mogą występować do Biur Regionalnych Działu Hodowli Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Koszt wystawienia jednego świadectwa wynosić będzie 32 PLN.

O świadectwo można wystąpić do PFHBiPM drogą pocztową. Do wniosku o wydanie świadectwa należy dołączyć kartę jałówki – krowy, a następnie przesłać pocztą do najbliższego Biura Działu Hodowli, gdzie dokumenty zostaną wystawione i odesłane na adres hodowcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • mądrala 2017-07-14 11:50:44
  Oto chodzi, że dla wielu rolników chów i hodowla, to to samo; nawet dla Cześka reklamującego "Romanów k. Błaszek" pod różnymi nazwami miejscowości w całej Polsce.
  Chodzi o to, że to jest hodowlane, co zostało określone w ustawie o rozrodzie zwierząt. Reszta - nie umocowana w prawie - jest rozrodem, reprodukcją ale nie hodowlą. I nie ma co się buntować, trzeba się tego tylko nauczyć.
 • producent mleka 2017-07-14 10:56:40
  No i widzicie bez oceny ani rusz.
 • MR 2017-07-14 10:42:24
  Panie Łukaszu Chmielewski, ze się do Pana tak kulturalnie zwrócę ; czy mógłby Pan przeprowadzić wywiad z pracownikiem Federacji i uzyskać informacje pewną (pewną ), że jałówką jest hodowlana - nie dlatego , że ma kartę hodowlaną ale dlatego, że ma udokumentowane 75 % krwi danej rasy , czyli że matka ma udokumentowany dolew 50 % i została pokryta (inseminowana) buhajem czystorasowym z tej samej rasy ?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!