PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Pierwsze zbiory traw już w przyszłym tygodniu

W tym roku wiosna sprzyja wcześniejszym pracom polowym rolników – hodowców bydła, na przyszły tydzień niektórzy planują zbiory pierwszego pokosu traw.W polu praca wre, na Podlasiu trwają zasiewy kukurydzy na kiszonkę lub ostatnie prace przygotowawcze do tegorocznych zasiewów. Niektórzy rolnicy przygotowują się powoli do pierwszych zbiorów traw z użytków zielonych.

- W tym roku pogoda pozwoliła na przyspieszenie prac polowych o blisko miesiąc. Jestem w trakcie zasiewu kukurydzy na kiszonkę, a w pierwszych dniach maja planuję rozpocząć zbiory pierwszego pokosu traw, co w moim rejonie daje blisko trzy tygodniowe przyspieszenie względem roku ubiegłego – mówi Hodowca z Podlasia.

W podobnej sytuacji jest wielu rolników z innych regionów Polski warunkach hodowli bydła. Jak tłumaczy hodowca z wschodniej części Mazowsza – już na początku przyszłego tygodnia planuję zbierać trawy i sporządzać kiszonki.

Wcześniejsze niż zwykle pojawienie się wiosny odczuli nie tylko rolnicy. Nasilenie prac polowych spędza sen z oczu właścicieli punktów sprzedaży nawozów sztucznych.

- Wczesna wiosna mocno przyspieszyła prace polowe rolników przez co jest niewielki problem z nawozami sztucznymi – zwłaszcza azotowymi – wyjaśnia właściciel punktu sprzedaży nawozów sztucznych z województwa podlaskiego. Wiele zamówień jest realizowanych z kilkutygodniowymi opóźnieniami, ale niestety zakłady azotowe nie są w stanie dostarczyć nawozów na czas – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • ekojajo 2014-04-22 15:31:15
    U mnie też trawa duża,jadę jutro na targ do Łagowa kupić 10 szt braków,krów pow 3 lat na dopłaty!!!!!!!!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!