Głównym przeznaczeniem pokrywy pływającej Covertec jest przykrycie starych zbiorników z gnojowicą lub pofermentem. Bardzo często takie zbiorniki nie mają jakiejkolwiek dokumentacji projektowej, czy obliczeń statycznych lub ich wiek, czy zastosowana technologia nie gwarantuje wytrzymałości konstrukcji do zamocowania dachu membranowego. Dlatego, nie ma możliwości montażu dachu okrywającego lub gazoszczelnego na takim zbiorniku.

Podobny problem jest ze zbiornikami wkopanymi w grunt, gdzie technologia montażu dachu membranowego wymaga ściany wystającej co najmniej na wysokość 1m ponad grunt. Pokrywa pływająca Covertec firmy Huesker jest w takich przypadkach dobrym, a często jedynym rozwiązaniem przykrycia płynu, gdyż nie wymaga dokumentacji zbiornika oraz nie ingeruje w konstrukcję budynku, ani nie obciąża dna zbiornika słupem.

Możliwość stosowania na wszelkich typach zbiorników betonowych, metalowych, z tworzywa sztucznego lub nawet lagunach, czy naturalnych stawach. Zalecana średnica zbiornika do 20 m.

Jak wygląda sama pokrywa?

Pokrywa pływająca Covertec firmy Huesker składa się ze specjalnie zaprojektowanych, pływających kafli. Każdy z nich ma kształt sześciokąta foremnego co pozwala na przykrycie 98 proc. lustra płynu. Drobne szczeliny pomiędzy krawędzią zbiornika a pokrywą ulegają samoistnemu uszczelnieniu przez kożuch i pływające osady.

Kafle wykonane są z odpornego mechanicznie i kwasoodpornego HDPE, co gwarantuje ich długotrwałą ochronę i bezawaryjne użytkowanie. Kafle są częściowo wypełnione betonem w takiej ilości, aby były odporne na burze oraz silne wiatry, uniemożliwiając ich przesuwanie po lustrze zbiornika oraz samopoziomowanie. Montaż pokrywy jest bardzo łatwy i nie wymaga opróżnienia zbiornika. Pokrywa pływająca jest opatentowanym produktem Huesker Synthetic.

Podobał się artykuł? Podziel się!