PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Podrożały nieco krowy

Podrożały nieco krowy W bieżącym tygodniu wzrosły stawki szczególnie w przypadku krów, fot.Ł.Ch.

Autor: Łukasz Chmielewski

Dodano: 08-06-2017 09:30

Tagi:

W tym tygodniu obserwowane są wyraźne podwyżki w cennikach skupu bydła, szczególnie w przypadku krów.W większości zakładów wzrosły stawki oferowane za krowy, zarówno w przypadku żywca jak i rozliczeń poubojowych. Według kierowników skupów, mniejsza podaż krów i zwiększone zapotrzebowanie na to mięso, przełożyły się na wzrost stawek. Poza tym wciąż jeszcze duża część rolników wstrzymuje się ze sprzedażą w związku, ze zgłoszeniem bydła do dopłat bezpośrednich.

Obecnie za krowy w wycenie poubojowej zakłady są w stanie zaoferować maksymalnie 11,90 zł/kg. Natomiast w przypadku sztuk skupowanych na żywą wagę, najlepsze sztuki są wymieniane na 5,60 zł/kg.

Ceny skupu w przypadku pozostałych kategorii nie uległy większym zmianom. Stawki za buhaje w klasie R w ankietowanych zakładach wynoszą maksymalnie 13 zł/kg. Natomiast za klasę O zakłady płacą do 12,30 zł/kg. Buhaje skupowane w wadze żywej wyceniane są maksymalnie na 7,60 zł/kg za sztuki mięsne.

W przypadku jałówek mieszczących się w klasie R zakłady oferują do 13 zł/kg. Za sztuki zakwalifikowane do klasy O można otrzymać maksymalnie 12 zł/kg. Jałówki ras mlecznych, skupowane w wadze żywej można uzyskać cenę 6,00 zł/kg i 6,80 zł/kg za jałówki mięsne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • ekojajo 2017-06-08 14:45:00
    Limousine czystej rasy ,byczek 800 kg cena 8,8 zł netto plus VAT po tyle można teraz sprzedać
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!