W minionych tygodniach obserwowane były znaczące obniżki w cennikach skupu bydła, które zaznaczyły się szczególnie w ofertach na buhaje. Ostatni tydzień kwietnia przynosi natomiast wyraźne ożywienie w cennikach.

Aktualnie maksymalna cena za buhaja w klasie R w ankietowanych zakładach wynosi 13,10 zł/kg. Za klasę O zakłady zaś płacą do 12,50 zł/kg. Za buhaje skupowane w wadze żywej podmioty oferują maksymalnie 7,60 zł/kg za sztuki mięsne.

W przypadku jałówek za klasę R zakłady płacą do 13 zł/kg. Za sztuki mieszczące się w klasie O można otrzymać maksymalnie 12 zł/kg. Jałówki skupowane w wadze żywej wyceniane są na 6,20 zł/kg w przypadku sztuk czarno-białych i 6,80 zł/kg za jałówki mięsne.

Za krowy w wycenie poubojowej można obecnie uzyskać stawkę dochodzącą do 11,80 zł/kg. W przypadku sztuk skupowanych na wagę żywą stawki maksymalne wynoszą 5,40 zł/kg (ceny netto).

Niektóre zakłady narzekają na brak towaru, spowodowany prawdopodobnie wstrzymywaniem sprzedaży zwierząt zgłoszonych do dopłat. Obecne stawki mogą się więc utrzymać jeszcze przez najbliższych kilka tygodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!