A50  jest trójkołowcem wyposażonym w hydrostatyczny układ jazdy z napędem na wszystkie koła, co w połączeniu ze zwrotnością koła kierującego w zakresie 180st. oraz  niewielkimi wymiar maszyny: wys. 175cm, dł.: 239cm, szer.: 117cm zapewnia  możliwość wjazdu w wąskie alejki przejazdowe.

Pojemność zbiornika mieszania wykonanego z polietylenu to 1,42m sz. Taka pojemność wystarczy do nakarmienia stada ok. 20 krów. Pionowy ślimak mieszający posiada 10 noży tnących oraz 1 nóż kątowy – wszystkie w specjalnej osłonie wolframowej. Jednostkę napędza 16-konny benzynowy  silnik Briggs&Stratton,  który zasila 2 pompy: układu jazdy oraz mieszała.  Całości dopełnia precyzyjna waga. A50 może występować także w wersji ciągnionej. Jednak i w takim wydaniu maszyna posiada silnik, przy czym w tym wypadku nie napędza on układu jazdy, a jedynie mieszadło.

Miniwozy paszowe stanowić mogą ciekawą alternatywę dla posiadaczy niewielkich stad bydła lub gospodarstw, które nie nigdy myślały o wozie paszowym ze względu na rozmiary budynków i alejek przejazdowych.  Jest to szansa na nowoczesne karmienie bydła  TMR-em, co może przyczynić się do zwiększenia mleczności krów, a tym samym dochodowości gospodarstw.
Importerem miniwozów Jaylor w Polsce jest firma Mirtop z Płocka.

Podobał się artykuł? Podziel się!