Nagrodzony Złotym Medalem Targów Ferma Bydła w Łodzi preparat przeciwbiegunkowy Diar-Stop Plus produkowany przez JFarm, jest przeznaczony do podawania cielętom w połączeniu z wodą lub mlekiem. Można go stosować profilaktycznie w okresie zagrożenia biegunkami u nowonarodzonych cieląt – transport cieląt lub ich łączenie w odchowalni, a także w trakcie występowania ich objawów. Może on być również stosowany wspomagająco w leczeniu biegunek na tle bakteryjnym i pasożytniczym skracając czas leczenia, a także zapobiegając zniszczeniu śluzówki jelit i utracie masy ciała.

W jego składzie znaleźć można probiotyki odbudowujące florę bakteryjną jelit oraz ograniczające zasiedlanie drobnoustrojów patogennych. Elektrolity (Na, K, Cl) wyrównują gospodarkę wodno-elektrolitową. Dzięki zawartości mukopolisacharydów pokrywających śluzówkę jelit chroni ją przed patogenami i czynnikami drażniącymi. Zawartość glukozy i laktozy stanowi źródło łatwo przyswajalnej energii. Jego działanie rozszerza się o regulację równowagi kwasowo-zasadowej, zapobiegając jednocześnie kwasicy organizmu, a także reguluje tranzyt jelitowy rozwodnionej treści pokarmowej powodując jej zagęszczenie i wolniejszy przepływ.

Stosowanie preparatu producent zaleca w dawkach 40-80g rozpuszczone w 1 litrze ciepłej wody lub mleka dwa razy dziennie. Tak sporządzone pójło zaleca się podawać przez 2-3 dni. Preparat jest dostępny w opakowaniach 150g i 1 kg.

Podobał się artykuł? Podziel się!