PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ponad 260 odsadków sprzedanych podczas aukcji w Janowie

Autor: Łukasz Głuchowski

Dodano: 06-10-2017 22:30

Tagi:


Ponad 260 sztuk odsadków w wadze od 180 do 470 kg sprzedano w czasie VI aukcji bydła mięsnego w Janowie (powiat sokólski). Organizatorem aukcji był Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego oraz spółka Bydło Mięsne.Do sprzedaży przeznaczono bydło rasy limousine oraz mieszańce mięsne. Do aukcji przystąpiło 38 sprzedających oraz 8 kupujących. Ceny w zależności od wagi, wieku oraz rasy jałówki: 8-12,10 netto natomiast byczki: 8-14,60 netto. Przy czym najwyższą cenę uzyskiwały zwierzęta młode, w bardzo dobrej kondycji oraz wadze do 280kg.

- Bardzo mnie cieszy duża ilość zwierząt, które przyjechały na aukcję, to jak dotychczas nasz rekord, który trudno będzie pobić. Ceny może nie były rewelacyjne i bardzo wysokie, jeżeli porównamy je do poprzedniej aukcji należy jednak pamiętać, że kończy się czas pobytu zwierząt na pastwiskach i jest sporo towaru na rynku. Część hodowców już wie jaki towar jest więcej wart i cyklicznie uzyskują wysokie ceny za towar czystorasowy, w dobrej kondycji oraz wadze, mówi Jacek Zarzecki Prezes PZHiPBM.

Jak dodają organizatorzy, bardzo pozytywny jest fakt, że na aukcje przyjeżdżają mali hodowcy i producenci, którzy kupują po kilka zwierząt do hodowli oraz na opas. Kolejne aukcje chcemy zorganizować w województwach: warmńsko- mazurskim, pomorskim oraz lubelskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!