Hodowcy bydła starają się zapobiegać oraz leczyć tę chorobę stosując we wlewie per os preparaty na bazie gliceryny. Jednak ta terapia nie zawsze przynosi oczekiwany rezultat. Wynika to z właściwości gliceryny − surowca, który nie eliminuje wszystkich czynników mających wpływ na występowanie ketozy u krów.

Nowy preparat Ketoweg firmy Intermag ma za zadanie rozwiązanie problemu nawracającej ketozy. Głównym składnikiem środka jest glikol. Prowadzone w niezależnych ośrodkach badania wykazały, że to właśnie glikol jest najlepszym rozwiązaniem przy zwalczaniu ciał ketonowych.

Dodatek takich składników jak: kwas nikotynowy, witamina E, chlorek choliny, witamina B12, cynk oraz selen dodatkowo zapobiega tej popularnej jednostce chorobowej. Preparat stosowany jako wlew do pyska, zapewnia ochronę krów mlecznych przed rozwojem ketozy.

Przy zastosowaniu produktu do mieszanki TMR, poza zwiększeniem energetyczności dawki, wpływa na wzrost lepkości mieszanki, co ogranicza jej sortowanie przez krowy i zmniejsza ryzyko kwasicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!